Kam-Eko Producent ogrodzeń

Sztachety 8K – nowe wypełnienie dla systemu ogrodzeń palisadowych

Ogrodzenia palisadowe

Zyskujące wciąż na popularności ogrodzenia palisadowe, lub jak zwykło się mówić ogrodzenia frontowe, bardzo często wykorzystujemy właśnie jako ogrodzenie reprezentacyjne. Palisady ustawiamy z przodu posesji, pozostałe boki ogradzając panelami ogrodzeniowymi czy też siatką plecioną. Bardzo często jest tak, że przęsła palisadowe muszą być zrobione na wymiar. Wymusza to teren działki lub po prostu chcemy zamontować przęsła do już istniejących słupków stalowych lub betonowych. Z tych względów nowoczesny system ogrodzeniowy powinien charakteryzować się elastycznością w dopasowaniu do danego terenu, w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb właściciela oraz walorów wizualnych. Wychodząc na przeciw tym wymaganiom, wdrożyliśmy system, w którym to Ty decydujesz jak długie mają być przęsła i jak ma wyglądać jego wypełnienie. Bez spawania a solidnie i estetycznie. Nasz system palisadowy, to nowoczesne rozwiązanie do ogrodzenia posesji prywatnych, czy też obiektów komercyjnych. System ogrodzeń palisadowych Kam-Eko umożliwia aranżację przęsła według własnego pomysłu. Ogrodzenie palisadowe naturalnie wpasuje się w każdą architekturę.

Ceny ogrodzenia palisadowego sprawdzisz w naszym sklepie internetowym.

Ogrodzenie palisadowe z wypełnieniem 8K w systemie ogrodzeniowym Kam-Eko
Sztacheta ogrodzeniowa 8K wypełnienie przęsła palisadowego

Sztacheta 8K

Ten niespotykany dotąd kształt wypełnienia palisad, to nowość w naszym systemie. Satynowe wykończenie malarskie tych aluminiowych sztachet dostarcza nowych doznań estetycznych. Ośmiokątny kształt sprawia, że światło załamuje się pod innym kątem z każdą upływającą minutą. Możliwość dowolnej aranżacji pozwala na wykonanie każdego przęsła inaczej, daje to nieograniczone możliwości projektowania. Nie tylko by uzyskać zamierzony efekt wizualny, ale także dlatego, żeby bardziej przysłonić lub odsłonić pewne elementy na naszej posesji. Możemy zatem zbudować jedyne i niepowtarzalne ogrodzenie, bez spawania i pryskania farbą. 

Listwa montażowa

Listwy z maskownicami to nasz autorski system do montażu sztachet w systemie palisadowym. Aluminiowe profile malowane proszkowo z matowym wykończeniem są trwale odporne na warunki atmosferyczne i w połączeniu z naszymi sztachetami, nadają nowoczesny i niepowtarzalny wygląd naszemu ogrodzeniu.

Do sztachet ośmiokątnych przewidziana jest listwa montażowa dwustronna Z37, która doskonale pasuje również do ogrodzenia żaluzjowego. O naszych przęsłach żaluzjowych piszemy więcej tutaj. Dowiesz się jakie są elementy składowe systemu, oraz zobaczy krótki film instruktażowy, który w uproszczeniu pokaże jak zamontować ogrodzenie żaluzjowe.

Dostępne wysokości listew montażowych
Listwa montażowa do ogrodzenia żaluzjowego
Daszek do listwy montażowej żaluzjowej

Daszki, nasadki, zaślepki

Jak by ich nie nazwać, te plastikowe elementy zabezpieczają listwy przed dostaniem się wody do wnętrza, mają również charakter wykończeniowy. Nadają estetyczny wygląd całości, podobnie jak daszki do słupków ogrodzeniowych.

Montaż ogrodzenia palisadowego

Montaż przęsła palisadowego z wypełnieniem żaluzjowym, czy sztachet 8K, jak w tym przypadku jest bardzo prosty. Do palisad stosujemy słupki betonowe z gotowych pustaków, metalowe słupy 60x60mm lub 80x80mm, dostępne w naszym sklepie. Jeśli chcemy stosować słupy stalowe, lub aluminiowe musimy obsadzić je w betonie na głębokość poniżej lokalne strefy przemarzania gruntu. W Polsce, to głębokość od 80cm na zachodzie kraju, a do 140cm na Suwalszczyźnie. 

Przęsło montujemy do ustawionych i wypoziomowanych słupów postępując według schematu:
 • Listwy montażowe w razie potrzeby przycinamy na odpowiednią długość w zależności jak wysokie ma być przęsło.
 • Przykręcamy listwy do słupków za pomocą blachowkrętów 6.3×19. Blachowkręty wkręcamy, co ok 20-30cm. Należy tutaj pamiętać o zachowaniu miejsca na daszek słupa.
 • Do montażu pierwszej sztachety z zachowaniem poziomu niezbędna będzie poziomica. Sztachety przykręcamy za pomocą blachowkrętów 4.2×13 po obu stronach listwy montażowej. Blachowkręty są samowiercące, więc wiertło nie jest wymagane.
 • Kolejne sztachety montujemy analogicznie do pierwszej z odstępami według własnego uznania.
  Jeśli mamy już zaplanowany wzór w jaki chcemy układać sztachety, pomocne może być zrobienie dystansów odpowiedniej grubości, np z kawałka deski.
 • Ostatnim krokiem jest założenie daszków na listwy montażowe dwustronne oraz na słupy.
Montaż przęsła palisadowego
Przęsło palisadowe ze sztachetami 8K
Nasz system ogrodzeń palisadowy z powodzeniem stosuje się:
 • na ogrodzeniu ze słupów betonowych,
 • na słupkach stalowych lub aluminiowych 60x60mm lub 80x80mm.
ogrodzenia palisadowe

Bramy i furtki

Uzupełnieniem systemu ogrodzeniowego, są bramy i furtki gotowe do montażu wypełnienia ze sztachet 8K, lub wypełnienia żaluzjowego. 

Na zestaw furtki składają się:

 • rama furtki,
 • zawiasy regulowane,
 • zamek z wkładką bębenkową i klamką,
 • odbojnik do furtki.

Na zestaw bramy składają się:

 • 2 skrzydła ramy bramy,
 • zawiasy regulowane,
 • rygiel, i kłódka,
 • odbojnik do bramy.